Celkový počet zobrazení stránky

nedeľa 27. marca 2011

Pittacus Lore: Som číslo štyri


Prišlo nás deväť. Vyzeráme ako vy, hovoríme ako vy, žijeme medzi vami, no nie sme ako vy. Dokážeme veci, o ktorých vy iba snívate. Sme silnejší a rýchlejší než čokoľvek, čo ste kedy videli. Sme ako superhrdinovia, ktorých uctievate vo filmoch a komiksoch – ibaže ozajstní. Mali sme v pláne vyrásť, zosilnieť, vytrénovať sa a spojiť do jednej veľkej sily, ktorá sa im vzoprie. Oni na to však prišli a začali nás vraždiť. Teraz sme na úteku. Trávime život v tieňoch, na miestach, kam sa nikto nikdy nepozrie. Zapadli sme medzi vás, takže vy nás ani nespoznáte.

Oni však áno.

Číslo jeden dostali v Malajzii. Číslo dva v Anglicku.
Číslo tri v Keni.

Všetkých ich zabili.

Som číslo štyri.

Som na rade.


Ukážka 1: Vrhol som sa nahor, zachytil okraja podlahy a vytiahol sa na ňu. Oheň sa šíril aj do ostatných častí domu. Sarah musela byť so psami niekde po mojej pravici. Rozbehol som sa po chodbe, kontrolujúc izbu za izbou. Fotografie zhoreli v rámoch, takže po nich ostali iba roztopené čierne siluety na stene. Vtom sa mi preborila dlážka pod nohou a ja som sa od ľaku nadýchol dymu a plameňov. Rozkašlalo ma to. Padol som na koleno, kašlúc, lapajúc dych. Potom ma premohla zúrivosť, takže som zaťal zuby a napriek všetkému šiel ďalej.
    Našiel som ju v poslednej izbe vľavo. Kričala o pomoc. Psy zavýjali a skučali. Dvere boli zavreté, no ani som sa nezdržiaval ich otváraním. Kopol som do nich, až vyleteli z pántov. Sarah sa chúlila v kúte a psy sa tlačili k nej, aby boli čo najďalej od toho pekla. Keď ma uvidela, vykríkla moje meno a začala sa dvíhať. Naznačil som jej, nech ostane, ako je, a vošiel do izby práve vo chvíli, keď sa v jej strede zrútil masívny stropný trám. Zdvihol som ruku a poslal ho aj s prívalom plameňov naspäť k stropu. Prerazil ho aj so zvyškom strechy. Sarah to zmiatlo. Nechápala, čo sa deje. Skočil som k nej, jediným pohybom som prekonal azda sedem metrov hustých plameňov, ktoré mi absolútne nič nespravili. Psy mala pri nohách. Buldoga som jej strčil do náručia a retrievera som zobral sám. Druhou rukou som jej pomohol vstať.
    „Ty si prišiel,“ vzdychla.
    „Nikto a nič ti neublíži, kým som tu,“ povedal som jej.

 

John Smith pochádza z planéty Lorién. Takmer utopickú planétu "Lorién", napadli zlí Mogadoránci. S úmyslom všetkých vyhladiť a vyplieniť prírodné zdroje ((Pripomenulo mi to film Avatar: Nielen ľudia, radi kradnú suroviny na iných planétach :D)). Z planéty sa podarilo ujsť 9 deťom, s tým, že sa neskôr vrátia a znovu osídlia svoju planétu a vyženú nepriateľov. Na Zemi nájdu nový domov, žiaľ čoskoro ich na Zemi objavia Mogadoránci a začnú ich loviť a zabíjať. Troch Loriénčanov nájdu a zabijú. Na rade je John, je totiž číslo 4. Vždy keď jedného z nich zabijú, ostatní sa to dozvedia hneď (na telo sa im vypáli jazva)... John sa preto so svojim opatrovateľom Henrim, často sťahuje z mesta do mesta a mení identity. Keď sa znovu presťahujú, Henri - Johna upozorňuje, aby sa správal nenápadne. No hneď v prvý deň školy sa všetko pokašle a John sa pobije. Navyše sa začnú prejavovať jeho superschopnosti: Jeho Loriénske dedičstvo... Chcete vedieť čo bolo ďalej? Tak to sa dozviete, keď si túto knihu kúpite 5. apríla 2011, kedy ju vydáva vydavateľstvo IKAR. V apríli tiež príde do slovenskych kin aj rovnomenný film. Knihu napísal neznámy Pittacus Lore. Pod týmto pseudonymom vystupujú spisovatelia James Frey a Jobie Hughes. Kniha má aj pokračovanie: Sila šiestich, v slovenčine by malo vyjsť 20.11.2011!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára